Co do czego:

Ułożyć na stole nożyczki, kartkę, klej, długopis i pobawić się w zadawanie pyta typu: Czym skleimy kartkę? Czym przetniemy? Czym napiszemy? I tak dalej.

Stare dobre „ciepło- zimno”:

Schowanie kilku przedmiotów i zabawa w “ciepło-zimno”, używanie słów “pod”, “za tobą” – aby pomóc dziecku w zlokalizowaniu schowanych rzeczy (aby było bardziej atrakcyjnie, dziecko może dostawać za każdy odnaleziony przedmiot np. naklejkę). Jest to idealna forma zabawy dla 3 latka.

1. Wspólne pogaduchy

Zadawaj dziecku pytania otwarte. Pomogą dziecku zastanowić się i pokażą mu, że jego opinia ma znaczenie. Nie martw się, czy ono jest zbyt małe, by rozumieć. Nie bój się też użyć stosunkowo wyrafinowanego słownictwa. Możliwe, że początkowo dziecko nie będzie rozumiało znaczenia wszystkich słów, ale wyrazy użyte wielokrotnie w różnym kontekście pomogą mu poznać ich znaczenie. Wkrótce samo zacznie ich używać!

Zabawy dla dzieci - 27 najlepszych pomysłów na zabawę z dzieckiem. Wykorzystaj różne techniki i pomysły, aby zachęcić dziecko do dłuższej zabawy, gdy musicie spędzić czas w domu. Sprawdź, jak sprawić, że nie będzie się niecierpliwiło.

Te zabawy plastyczne sprawdzą się doskonale, gdy dziecko zaczyna się nudzić. Doskonałe w czasie ferii, choroby, złej pogody. Zobacz, w co bawić się z dzieckiem w domu.